اخبار آستان مقدس شاهچراغ
شماره خبر: 30293
تاریخ انتشار: 1400/02/09
اعلام ویژه برنامه های حرم مطهر حضرت احمدبن موسی علیهماالسلام در لیالی قدرهمزمان با شب های پرفضیلت قدر، ویژه برنامه های مختلفی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و شیوه‌نامه‌های بهداشتی در سومین حرم اهل بیت علیهم السلام برگزار می شود.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل آستان مقدس حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ علیه السلام، این ویژه برنامه ها از ساعت ۲۳ تا ۳ بامداد شب های قدر در صحن حرم مطهر با تلاوت قرآن آغاز و در ادامه، دعای جوشن کبیر قرائت خواهد شد و پس از آن، سخنرانی مذهبی و مراسم قرائت دعاهای ابوحمزه ثمالی و قرآن به سر برگزار می شود.

 

حجت الاسلام سلامی معاون فرهنگی و تبلیغات اسلامی حرم مطهر در تشریح این برنامه ها اظهار کرد: ۱۱ اردیبهشت ماه در شب ۱۹ ماه مبارک رمضان، دعای جوشن کبیر با نوای حجت الاسلام احمدی و حاج سعید خائف پناه قرائت می شود. حجت الاسلام و المسلمین فرهنگی به ایراد سخن خواهد پرداخت و حاج کاظم محمدی دعای ابوحمزه ثمالی را قرائت می کند.

 

وی ادامه داد: در شب ۲۱ رمضان که مصادف با شب شهادت حضرت علی علیه السلام است، حاج خلیل نگهبان و حاج مهدی عرشی دعای جوشن کبیر را قرائت می کنند و در ادامه آیت الله دژکام تولیت حرم مطهر پیرامون فضایل و مناقب مولای متقیان به ایراد سخن می پردازد و پس از آن حاج کاظم محمدی، دعای ابوحمزه ثمالی را قرائت می کند.

 

معاون فرهنگی و تبلیغات اسلامی حرم مطهر گفت: ۱۵ اردیبهشت ماه، همزمان با شب ۲۳ ماه مبارک، دعای جوشن کبیر با نوای حاج سید عباس انجوی و کربلایی فتح اللهی قرائت می شود و در ادامه آیت الله سید احمد خاتمی به ایراد سخن خواهد پرداخت و حاج کاظم محمدی دعای ابوحمزه ثمالی را قرائت می کند. پایان بخش برنامه های هر سه شب قدر نیز قرائت دعای قرآن به سر خواهد بود.

برپایی نمایشگاه امیر دل ها از ۱۱ تا ۱۶ اردیبهشت ماه، ویژه برنامه برای کودکان در لیالی قدر و برپایی ایستگاه صلواتی در شب ۲۱ ماه مبارک رمضان در صحن حرم مطهر از دیگر برنامه های این ایام هست.


نظرات کاربران

1
  ارسال نظر
  نام:
  ایمیل:
  نظر:
  کد امنیتی:

200 کاراکتر
گزارش های تصویری
جست و جو در سایت