پیوند آسمانی
img1
img1
img1
img1
img1آستان مقدس احمدی و محمدی(علیهما السلام) به عنوان سومین حرم اهل بیت(علیهم السلام) در ایران اسلامی، در راستای تسهیل ازدواج جوانان و تشویق جوانان به این سنت حسنه اسلامی و بهره مندی از فضای معنوی حرم مطهر و متبرک شدن پیوند آسمانی آن ها با حضور در این مکان معنوی، اقدام به راه اندازی سالن عقد ازدوج با عنوان "پیوند آسمانی" جهت برگزاری مراسم عقد ازدواج جوانان در فضایی معنوی در حرم مطهر نموده است.

مراسم های عقد ازدواج دائمی در تمامی ایام هفته در طول سال و به خصوص مناسبت های مذهبی و ملی در سالن پیوند آسمـانی حــرم مـطهر برگزار مـی گردد. زوج های جـوانی که مـایل به برگزاری مراسم در طول ایام عادی سال می باشند، می بایست حداقل 5 روز قبل و جهت برگزاری مراسم در مناسبت های خاص حداقل 10 روز قبل از برگزاری مراسم نسبت به تکمیل و تحویل مدارک اقدام نمایند.

مراسم عقد، همه روز صبح و بعدازظهر برگزار می گردد. صبح ها ساعت 8 الی 11 و  بعدازظهرها 16 الی 19

متقاضیان می توانند پس از تکمیل فرم اینترنتی تقاضانامه و سایر مدارک دیگر، جهت دریافت نوبت به واحد بانوان (واقع در انتهای صحن احمدی، رواق فرهنگی) تحویل دهند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر همه روزه در ساعات اداری با شماره تلفن 32131292 و 32131320 و 09176393296 تماس حاصل فرمائید.

1اصل و کپی برگ جواب آزمایش ازدواج زوجین

2اصل و کپی شناسنامه عروس و داماد(تمام صفحات) و پدر عروس(صفحات اول و فرزندان) - کپی کارت ملی عروس، داماد و پدر عروس به همراه پوشه و گیره.

3پرینت تکمیل شده "فرم اینترنتی ثبت درخواست برگزاری مراسم عقد ازدواج"

4اصل فیش واریزی به مبلغ دو میلیون ریال(مبلغ یک میلیون و پانصد هزار ریال بابت ثبت عقد محضری که در آستان مقدس انجام می پذیرد و پانصد هزار ریال بابت قرائت خطبه و سالن عقد آستان مقدس)  به شماره حساب 0102381522007 نزد بانک صادرات ایران به نام آستان مقدس احمدی (علیه السلام)

ضمناً هزینه ثبت عقد محضری نسبت به دیگر محضرها جهت رفاه حال زوجین با تخفیف ویژه لحاظ گردیده است.

5ارائه اصل شناسنامه ها به واحد مدیریت امور خانواده دو روز قبل از مراسم عقد

1- زوجین متعهد می گردند اصل شناسنامه ها را دو روز قبل از برگزاری مراسم به مدیریت امور خانواده تحویل دهند.

2- مدت زمان حضور زوجین به همراه خانواده و میهمانان در سالن جهت اجرای مراسم، حداکثر 30 دقیقه می باشد و رعایت زمان ورود و خروج به سالن الزامی است؛ میهمانان هر زوج می بایست حداقل 15 دقیقه قبل از زمان شروع مراسم، در حرم مطهر حضور داشته باشند و در صورت تاخیر در ورود به سالن، نوبت باطل خواهد شد.

3- حداکثر ظرفیت سالن جهت حضور میهمانان 70 نفر می باشد.

4حضور پدر زوجه در مراسم عقد الزامی است.

5رعایت تمامی شئونات اسلامی و حجاب و پوشش کامل اسلامی زوجین، افراد خانواده و میهمانان در حرم مطهر و سالن عقد الزامی است. ( از ورود آقایان با کراوات و بانوان با آرایش و پوشش و لباس های نامناسب جلوگیری به عمل خواهد آمد.)

6از ایجاد هر گونه سر و صدا و حرکات نامناسب در سالن عقد و دیگر اماکن آستان مقدس که مایه بی حرمتی به قداست حرم مطهر می باشد، پرهیز شود.

7- با توجه به اینکه سالن عقد، جزء حریم معنوی حرم مطهر می باشد، برداشتن چادر توسط عروس و دیگر بانوان در طول مراسم ممنوع بوده و جهت گرفتن عکس یادگاری در سالن عقد نیز کلیه بانوان ملزم به پوشیدن چادر می باشند.

8از انجام پذیرایی در سالن و ریختن نقل و شکلات روی سر زوجین پرهیز گردد. (آوردن نقل به صورت بسته بندی بلامانع می باشد.)

9جهت ورود دوربین عکاسی و فیلمبرداری، در روز مراسم کارت مجوز ورود دوربین در اختیار قرار خواهد گرفت.


اخبار پیوند آسمانی
rss
گزارش تصویری:
افتتاح "باشگاه زوجهای آسمانی" آستان مقدس شاهچراغ(ع) بمناسبت ولادت باسعادت حضرت مهدی(عج)
1397/2/11
برگزاری مراسم عقد 16 زوج جوان به مناسبت هفته وحدت در سالن پیوند آسمانی حرم مطهر شاهچراغ علیه السلام
1396/9/15
به مناسبت دهه ولایت مراسم عقد ازدواج 25 زوج جوان در جوار حرم مطهر برگزار شد/ ادامه برگزاری مراسم های عقد، پس از محرم و صفر
1396/06/28
به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س)؛
مراسم عقد ازدواج پانزده زوج جوان در جوار حرم مطهر برگزار شد
1396/06/02
  
فرم ثبت درخواست برگزاری مراسم عقد ازدواج